Pokyny

 

 

UPŘESŇUJÍCÍ POKYNY

 

CENTRUM:

Krátká u Sněžného č. p. 12, okres Žďár nad Sázavou (GPS: N 49° 38.492 E 016° 05.642). V celém areálu platí zákaz kouření.

Zde bude prezentace, start i cíl, občerstvení po dokončení, WC, pitná voda, teplá sprcha, ubytování a možnost úschovy věcí během výkonu.

 

PŘÍJEZD, PŘÍCHOD DO CENTRA:

Po příjezdu do obce Krátká (pozor, je opravdu krátká) odbočte směr Samotín.

  

PARKOVÁNÍ:

Svá vozidla parkujte, prosím, pouze na vyhrazeném parkovišti u kravína -

viz https://mapy.cz/s/pefabuhofo, asi 350 m severně od centra 8istovek.

Parkování kdekoli jinde v obci je zdrojem zbytečných konfliktů.

 

PREZENTACE:

Každý účastník obdrží startovní průkaz se šestnácti políčky se jmény vrcholů seřazenými sestupně dle nadmořské výšky, tzn. 1 Devět skal….16 Fryšavský kopec.

Pro trasu "800+" bude na průkazu navíc políčko pro vrchol Bohdalec.

Průkaz slouží k potvrzení průchodu kontrolním stanovištěm na jednotlivých vrcholech.

Doporučujeme si startovní průkaz přelepit izolepou či jej vložit do igelitového sáčku, aby vydržel až do cíle.

K nahlédnutí bude mapa se zákresem vrcholů a pravděpodobné nejkratší trasy.

Každý účastník podepíše prohlášení o účasti na vlastní nebezpečí a doplní číslo mobilního telefonu, který bude mít na trase

 

START:

Účastníci startují kdykoliv od 0:00 hodin v sobotu 21.9.2019. Čas startu společně s plánovanou první a druhou kontrolou nahlásí pořadateli.

Po zapsání času do startovního průkazu a startovní listiny jsou v daný čas odstartováni.

 

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:

Mapa Žďárských vrchů, buzola, navigační přístroj GPS, nabitý mobilní telefon s uloženým kontaktem na pořadatele = 728646792 a funkcí fotaparátu, funkční světlo a náhradní baterie.

 

TRASA:

Trasu si každý účastník volí sám a absolvuje ji pouze pěšky či během. Je zakázáno vstupovat na soukromé pozemky. Během přesunu po komunikacích s provozem je každý povinen dodržovat předpisy.

 

KONTROLNÍ STANOVIŠTĚ:

Na uvedených souřadnicích visí oranžovobílý lampionek s kleštičkami se jménem vrcholu. Účastník si sám označí zdolání vrcholu do startovního průkazu a to do políčka se stejným názvem. Všichni budou tedy razit například kontrolu na vrcholu Devíti skal do políčka číslo 1 bez ohledu na to, kolikátý vrchol v pořadí na jejich trase to je.

V případě odcizení kontroly je třeba, aby účastník prokazatelným způsobem doložil, že byl přesně v místě kontrolního stanoviště, nejlépe fotografií své osoby. Sporné případy bude pořadatel řešit individuálně.

Účastník je povinen si řádně zkontrolovat, zda razí kontrolu akce "8istovky Žďárských vrchů" a ne jiné současně ve stejném prostoru probíhající akce.

 

OBTÍŽNOST KONTROL:

Většina kontrol je lehce dostupná a jejich obtížnost spočívá „pouze“ v jejich nalezení.

Fyzicky náročnějších je šest  kontrol umístěných na skalách. Z nich jsou dvě na značených vyhlídkách – Devět skal a Pasecká skála. Nejobtížnější je zdolání skal Pohledecké, Malinské, Lisovské a Tisůvky.

Tyto vrcholy doporučujeme zdolávat za denního světla.

Vstup na vrcholové skály na vrchu Pohledecká skála byl zakázán CHKO Žďárské vrchy. Kontrola je umístěna na jedné z menších bočních skalek mimo území 1. zóny odstupňované ochrany přírody. V případě, že si na výstup netroufnete, zavolejte si na kontaktní telefon o náhradní řešení.

Suchý kopec má dva vrcholy. 

Kontrola je umístěna na severním, na uvedených souřadnicích (z červené značky ve směru od Malinské na Lisovskou skálu vpravo)

 

OBČERSTVENÍ:

Na trase si každý účastník řeší občerstvení sám.

V cíli na každého účastníka čeká hustá polévka nebo kaše a čaj. Zakoupit zde půjde káva, oplatka a grog.

 

CÍL:

Cíl se nachází ve stejném místě jako start.

V cíli každý účastník odevzdá startovní průkaz ke kontrole a k zapsání dosaženého času.

 

HODNOCENÍ:

Každý účastník, který zdolá všech 16 vrcholů a dorazí do cíle v sobotu 22.9.2018 obdrží certifikát o svém výkonu a originální handmade brašničku s logem akce a jedinečným číslem označujícím pořadí v cíli.

Pro přidělení čísla není rozhodující dosažený čas.

Příklad: účastník AA odstartoval v 0:00 hodin a do cíle došel v 10:30. Dosáhl času 10:30 hodin. Účastník BB odstartoval v 5:00 hodin a do cíle doběhl v 10:31. Dosáhl času 5:31 hodin. Účastník AA obdrží brašničku a certifikát s číslem 001, BB s číslem 002.

Dosažené časy budou zapsány do historických tabulek, ale pořadí dle nich vyhlašováno nebude.

Účastník, který zdolal méně než 16 vrcholů obdrží pamětní list s údajem o počtu zdolaných vrcholů a dosaženém času.