Pokyny

 

 

UPŘESŇUJÍCÍ POKYNY

 

CENTRUM:

Krátká u Sněžného č. p. 2, okres Žďár nad Sázavou (GPS: N 49° 38.520 E 016° 05.785). V celém areálu platí zákaz kouření.

Zde bude prezentace, start i cíl, občerstvení po dokončení, WC, pitná voda, teplá sprcha, ubytování a možnost úschovy věcí během výkonu.

 

PŘÍJEZD, PŘÍCHOD DO CENTRA:

Po příjezdu do obce Krátká (pozor, je opravdu krátká) odbočte směr Samotín. První stavba po pravé straně hned u křižovatky je kaplička. Za ní odbočte vpravo po travnaté cestě ke statku. Parkujte přímo na travnaté ploše před budovou. Neparkujte jinde v obci

 

PREZENTACE:

Každý účastník obdrží startovní průkaz se šestnácti políčky se jmény vrcholů seřazenými sestupně dle nadmořské výšky, tzn. 1 Devět skal….16 Fryšavský kopec.

Pro trasu "800+" bude na průkazu navíc políčko pro vrchol Bohdalec.

Průkaz slouží k potvrzení průchodu kontrolním stanovištěm na jednotlivých vrcholech.

Doporučujeme si startovní průkaz přelepit izolepou či jej vložit do igelitového sáčku, aby vydržel až do cíle.

Na rubové straně průkazu jsou vytištěny GPS souřadnice a slovní popis umístění kontrolních stanovišť.

K nahlédnutí bude mapa se zákresem vrcholů a pravděpodobné nejkratší trasy.

Každý účastník podepíše prohlášení o účasti na vlastní nebezpečí a doplní číslo mobilního telefonu, který bude mít na trase

 

START:

Účastníci startují kdykoliv od 0:00 hodin v sobotu 22.9.2018. Čas startu společně s plánovanou první a druhou kontrolou nahlásí pořadateli.

Po zapsání času do startovního průkazu a startovní listiny jsou v daný čas odstartováni.

 

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ:

Mapa Žďárských vrchů, buzola, navigační přístroj GPS, nabitý mobilní telefon s uloženým kontaktem na pořadatele = 728646792 a funkcí fotaparátu, funkční světlo a náhradní baterie.

 

TRASA:

Trasu si každý účastník volí sám a absolvuje ji pouze pěšky či během. Je zakázáno vstupovat na soukromé pozemky. Během přesunu po komunikacích s provozem je každý povinen dodržovat předpisy.

 

KONTROLNÍ STANOVIŠTĚ:

Na uvedených souřadnicích visí oranžovobílý lampionek s kleštičkami se jménem vrcholu. Účastník si sám označí zdolání vrcholu do startovního průkazu a to do políčka se stejným názvem. Všichni budou tedy razit například kontrolu na vrcholu Devíti skal do políčka číslo 1 bez ohledu na to, kolikátý vrchol v pořadí na jejich trase to je.

V případě odcizení kontroly je třeba, aby účastník prokazatelným způsobem doložil, že byl přesně v místě kontrolního stanoviště, nejlépe fotografií své osoby. Sporné případy bude pořadatel řešit individuálně.

Účastník je povinen si řádně zkontrolovat, zda razí kontrolu akce "8istovky Žďárských vrchů" a ne jiné současně ve stejném prostoru probíhající akce.

 

OBTÍŽNOST KONTROL:

Většina kontrol je lehce dostupná a jejich obtížnost spočívá „pouze“ v jejich nalezení.

Fyzicky náročnějších je šest  kontrol umístěných na skalách. Z nich jsou dvě na značených vyhlídkách – Devět skal a Pasecká skála. Nejobtížnější je zdolání skal Pohledecké, Malinské, Lisovské a Tisůvky.

Tyto vrcholy doporučujeme zdolávat za denního světla.

Vstup na vrcholové skály na vrchu Pohledecká skála byl zakázán CHKO Žďárské vrchy. Kontrola je umístěna na jedné z menších bočních skalek mimo území 1. zóny odstupňované ochrany přírody. V případě, že si na výstup netrufnete, zavolejte si na kontaktní telefon o náhradní řešení.

Suchý kopec má dva vrcholy. 

Kontrola je umístěna na severním, na uvedených souřadnicích (z červené značky ve směru od Malinské na Lisovskou skálu vpravo)

 

OBČERSTVENÍ:

Na trase si každý účastník řeší občerstvení sám.

V cíli na každého účastníka čeká hustá polévka nebo kaše a čaj. Zakoupit zde půjde káva, oplatka a grog.

 

CÍL:

Cíl se nachází ve stejném místě jako start.

V cíli každý účastník odevzdá startovní průkaz ke kontrole a k zapsání dosaženého času.

 

HODNOCENÍ:

Každý účastník, který zdolá všech 16 vrcholů a dorazí do cíle v sobotu 22.9.2018 obdrží certifikát o svém výkonu a originální handmade brašničku s logem akce a jedinečným číslem označujícím pořadí v cíli.

Pro přidělení čísla není rozhodující dosažený čas.

Příklad: účastník AA odstartoval v 0:00 hodin a do cíle došel v 10:30. Dosáhl času 10:30 hodin. Účastník BB odstartoval v 5:00 hodin a do cíle doběhl v 10:31. Dosáhl času 5:31 hodin. Účastník AA obdrží brašničku a certifikát s číslem 001, BB s číslem 002.

Dosažené časy budou zapsány do historických tabulek, ale pořadí dle nich vyhlašováno nebude.

Účastník, který zdolal méně než 16 vrcholů obdrží pamětní list s údajem o počtu zdolaných vrcholů a dosaženém času.